„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Sesja w pierwszym roku życia dziecka

W pierwszym roku życia maluszek rozwija się najszybciej w całym swoim życiu i zmienia się niemal z dnia na dzień. Ma także coraz to nowe osiągnięcia: podnosi główkę, siada, pełza, raczkuje, staje, wreszcie chodzi! Warto uwiecznić te niezwykle wzruszające momenty z życia Waszego dziecka.

Kiedy na sesję z niemowlakiem?

Sesje niemowlęce wykonuje zazwyczaj kiedy Wasz dzidziuś potrafi już pewnie trzymać główkę w pozycji na brzuszku, co pozwala na bardziej urozmaicone kadry. Jest okres po skończeniu 4 miesiąca. Kolejnym etapem jest okres około 6 miesiąca, kiedy Maluch zaczyna przyjmować pozycję siedzącą. Daje to wiele możliwości ułożenia brzdąca, jest on też bardziej komunikatywny i łatwiej o zdjęcie pełne emocji. Sesja niemowlęca to też dobry pomysł dla dzieci w okresie od 2 do 4 miesiąca, ale należy pamiętać, że takiego młodego człowieka trudniej jest ułożyć przez co trudno o urozmaicone kadry.

Charakter sesji uzależniony jest od wieku dziecka oraz od Waszych oczekiwań.

Sesja w domu, plenerze lub studio w Krośnie

Sesja niemowlęca może odbyć się u Was w domu, w plenerze i oczywiście u mnie w studio. Są tam wszystkie potrzebne do tego akcesoria, tła, oświetlenie, rekwizyty tj. czapeczki, kocyki, kosze itp. Do sesji proszę przygotować kilka zestawów ubranek, wspólnie zastanowimy się które wybrać. Mile widziane jeansy, ogrodniczki, kolorowe sukienki, ubranka w żywych kolorach. Starajcie się unikać dużych napisów, logo czy nadruków na ubrankach, które na zdjęciu będą przykuwały wzrok i odciągały uwagę od dziecka.

Ile trwa sesja

Czas trwania sesji trwa ok 1 do 1,5 h. Dzieci powinny być zdrowe, nakarmiona i wyspane. Jeśli maluszek ma ulubioną przytulankę lub zabawkę, również zabierzcie ją do sesji.

Wspólne ujęcia z dzieckiem

Podczas sesji fotografuję maluszka, ale także zawsze zachęcam rodziców do wspólnych ujęć, bo bardzo często ujęcia portretowe z rodzicami, na których widać czułość i miłość mamy, czy dumę taty sprawiają później dużo radości.

Studio Krosno