„Za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa”

Jostein Gaarder

Fotografia noworodkowa

Życie każdego z rodziców, już od chwili otrzymania informacji poczęciu zmienia się. Natomiast z chwilą narodzin naszego maleństwa, świat zmienia się nieodwracalnie i przewartościowują się nasze priorytety a nasze serce bezgranicznie podporządkowane jest nowemu życiu tak jak nasz czas i wybory jakie od tej pory podejmujemy. Cieszy nas każdy uśmiech, grymas, każde nowa umiejętność, którą nasze Dziecko nabędzie. Chętnie też dokumentujemy każdy dzień nowego życia.

Sesja noworodkowa to wyjątkowa pamiątka

Jedyna i niepowtarzalna, dlatego warto o niej pomyśleć i zaplanować taką sesję zanim Wasze dzieciątko pojawi się na świecie.
Sesje noworodkowe wykonujemy zanim dziecko skończy 2-3 tygodnie. Tak naprawdę najlepszy jest czas pomiędzy 7 a 14 dniem życia. Wówczas maluszki mają jeszcze dość głęboki sen, dzięki czemu sesja przebiega sprawniej i można je układać w różne słodkie pozy. Istotne jest także to, że niektóre pozycje są możliwe do uzyskania tylko w tym pierwszym okresie noworodkowym.
Zachęcam do skontaktowania się ze mną jeszcze przed planowanym terminem porodu. To daje możliwość spokojnego omówienia sesji, Waszych oczekiwań i moich propozycji, a później będę tylko czekać na sygnał od Was, że dziecko jest już z Wami.

W domu czy studio?

Zdjęcia noworodków wykonuje głównie w moim studio, które jest odpowiednio przygotowane, nagrzane i doświetlone. Jeżeli Drodzy Rodzice, uważacie, że lepszym miejscem wykonania sesji będzie Was dom czy mieszkanie to podczas krótkiej rozmowy ustalimy jakie są Wasze oczekiwania i moje możliwości wykonania sesji. Rozumie, że nie wszystkie mamy po kilku dniach po porodzie, są już w wystarczającej kondycji i wolą, abym do Was przyjechała.

Najlepsza pora na sesję noworodkową

Najlepszym czasem na fotografowanie noworodków jest moment, kiedy są najbardziej senne, najedzone i zrelaksowane. Zazwyczaj zaczynam sesję około 10:00 rano. Dla Waszego maleństwa przygotowałam wiele rekwizytów (opaski, czapeczki, kocyki, kosze itp), pokłady cierpliwości i czułości. W dniu sesji noworodkowej nie umawiam innych sesji, tak żeby móc wygospodarować tyle czasu, ile potrzeba.

Zaplanuj sesję na kilka godzin

Fotografia noworodkowa jest wymagającą czasowo. Sesja może trwać kilka godzin (2-4 godz.), gdyż jej przebieg jest podyktowany aktywnością dzidziusia. Nie polecam planować w tym dniu ważnych spotkań, wizyt, aby sesja mogła przebiegać w spokoju. Przed sesją informuję Was, co ze sobą zabrać i jak przygotować się do sesji.

W sesji przewidziany jest czas na nakarmienie i ukołysanie, przytulenie i przewinięcie maleństwa. Na sesję proszę o zabranie smoczka dla maluszka, kocyka, pieluszek tetrowych i mleczka. Na miejscu znajduje się miejsce do przewinięcia i nakarmienia.

Studio Krosno, Jasło