“Najtrudniejszą rzeczą w fotografii jest portret. Musisz wejść z aparatem między skórę a koszulę fotografowanej osoby” – Henri Cartier-Bresson.

Fotografia Komunijna

Jak przygotować się do sesji portretowej?

Sesja zdjęciowa to nie tylko spotkanie ze mną i uśmiechanie się do obiektywu. Ponieważ portret pokazuje człowieka, jego charakter, a także wygląd zewnętrzny, więc chodzi jeszcze o jeden element podczas sesji. Chodzi o uchwycenie emocje i autentyczność modela lub modelki, chodzi o to by „wejść w skórę” fotografowanej osoby podczas sesji.

Zawsze dokładam wszelkich starań, by sesje zdjęciowe odbywały się na najwyższym poziomie i aby spełnić oczekiwania klienta, z którymi przyszedł na zdjęcia. Zdaję sobie sprawę z tego, że przyjmując zlecenia, nie mam tylko do czynienia z zawodowymi modelami, a z ludźmi, którzy potrzebują mieć dobre zdjęcia. Dlatego podejmuję działania by między fotografem, czyli mną a portretowaną osobą, czyli Tobą, nawiązać nić zaufania i serdeczności. Każdy fotograf ma inny sposób na współpracę z modelem i sesje portretowe wyglądają inaczej.

Jak wyglądają sesje zdjęciowe u nas?

Na początku omawiam, jak będzie wyglądała sesja. Później przed obiektywem zachęcamy do przyjęcia odpowiedniej pozy i podpowiadam jak ułożyć głowę, co zrobić z rękami. To rozwiązanie przynosi świetne efekty, model nabiera doświadczenia i po chwili pozuje już sam.

Zapraszam na sesje portretowe zarówno w studio jak i w plenerze. Plener odbyć się na łonie natury lub w klimacie miejskich zabudowań. Można go zrealizować w Krośnie, Jaśle, Jedliczu, Dukli lub innym regionie Podkarpacia. A może to będzie Rzeszów?
 

Zapraszam do kontaktu

telefon: 604 641 343
e-mail: joanna@fotografiasmyka.pl

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 20:00
sob: 09:00 – 13:00

Studio w Krośnie i w Jaśle